5 Şubat 2016 Cuma

İki Film Birden

Selamlar,

Yakın zamanda izlemiş olduğum ve çok beğendiğim 2 filmi tavsiye etmek istedim.

İlk olarak Cem Yılmaz ve Tülin Özen seven biri olarak Sinema'da izlemediğime üzüldüğüm bir yapım "Pek Yakında"Filmde efsane isimler rol almış.

Uğur Özkan, Ozan Güven , Ayşen Gruda, Çağlar Çorumlu, Cengiz Bozkurt hatta Mazhar Alanson ve Yılmaz Erdoğan.

Özellikle Cengiz Bozkurt'un karakterine bayıldım.

Küçük bir bütçeyle film çekmek kaç kişinin hayatını kurtarır:? Hem Korsan Dvd'ci Zafer'in evliliğini kurtarmak için verdiği emek, hem de artık sinema dünyasından adı silinmiş emektar Yeşilçam çalışanlarına umut olan bir iş.

Yeşilçam tadında sıcacık bir aile filmi izlemeyi özlediyseniz mutlaka ilk tercihiniz bu film olsun.:) 
 
 
 
Yerdeki Yıldızlar / Her Çocuk Özeldir.
 
 
 
Yapımcılığını, yönetmenliğini ve oyunculuğunu Aamir Khan'ın üstlendiği Hint yapımı çok özel bir film.
 
Öğretmenseniz , ya da en basiti çocuğunuz varsa bu filmi mutlaka izlemelisiniz. Onların dünyalarının ne kadar farklı olduğunu , biz yetişkinlerin onlara karşı nasıl yanlış tavırlar sergilediğini yüzüne vuran enfes bir film.
 
Harfleri sayıları algılama problemi yaşayan 3.sınıf öğrencisi Ishaan (İşan) ailesi tarafından tembel ve  geri zekalı muamelesi görür. Ailesi çözümü onu disiplin ile eğitebilecek bir yatılı okula vermekte bulur. Açtığı kitaplarda kelimelerin dans ettiğini savunan Ishaan  yatılı okulda daha da mutsuzlaşır ve o da artık kendisinin aptal olduğuna inanmaya başlar. Tam da hayata küsmüş, insanlardan uzak durduğu bir zaman da yeni resim öğretmeni Aamir Khan onun dünyasını bir güneş gibi aydınlatır.
 
 
 
 
 
 
 
 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...